Sociologický výzkum a poradenství

+420 737 534 401

Sociologický výzkum a poradenství

Volejte: +420 737 534 401

Co konkrétně dělám?

Odborný poradce pro sociologický výzkum

Stojíte před problémem a hledáte řešení. Nevíte, jakou výzkumnou metodu zvolit. Kladete si řadu otázek, ale nevíte, koho a jak se na ně zeptat. Nedokážete posoudit, jaké metody výzkumu jsou efektivní a zdali se vyplatí. To jsou přesně momenty, kdy Vám mohu pomoci ušetřit čas s hledáním správné cesty a nervy při rozhodování.

Projektový manažer pro řízení a organizaci výzkumu

Plánujete výzkum nebo dlouhodobější sérii výzkumů, případně děláte pravidelné výzkumy, a chcete projektového manažera, který to vše vezme pevně do rukou a vy se na něho budete moci spolehnout? Současně chcete, aby byl zkušený, flexibilní, uměl pohlídat kvalitu při sběru dat, dohlédnout na dodavatelskou výzkumnou agenturu, vyznal se v analýze a nebál se výsledky zpracovat do stravitelné podoby a potom je prezentovat managementu? Ozvěte se, přesně tohle je moje parketa.

Příprava výzkumných nástrojů

Potřebujete vytvořit dotazník, navrhnout scénář hloubkových rozhovorů nebo jednoduše získat zpětnou vazbu k vlastním výzkumným nástrojům od zkušeného odborníka? Chcete před spuštěním výzkumu udělat pretest a ověřit funkčnost dotazníku, abyste si byli jistí, že se skutečně ptáte na to, co potřebujete zjistit, a především, že se ptáte správným způsobem? Potřebujete nastavit výzkumné nástroje způsobem, aby ladily s Vaší PR strategií?

Analýza a interpretace dat

Je to řemeslo, je to umění, je to detektivní práce. Analýza dat má několik vrstev, vyžaduje znalost analytických a statistických postupů a perfektně zvládnutou práci s analytickými nástroji (např. Excel nebo SPSS). Osobně analýzu dat vnímám do určité míry také jako kreativní proces, který odhaluje pomocí dat a přísných pravidel statistické analýzy povahu zkoumané reality, nebo přinejmenším naznačuje možné scénáře pro její uchopení. Speciálním výstupem může být definice cílových skupin, segmentace dat či predikce chování vybraných elementů.

Moderování skupinových diskusí (Focus groups)

Skupinové diskuse (Focus groups) jsou specifickou výzkumnou disciplínou. Díky této metodě získáte hlubší pochopení a nahlédnete do myslí lidí, kterých se výzkum týká. Tato metoda je na rozhraní sociologického a psychologického výzkumu, což z ní činí nepostradatelnou součást výzkumného arzenálu každé organizace. Pokud potřebujete pro své diskuse zkušeného moderátora, ozvěte se. Součástí role moderátora je v mém případě i příprava scénáře a zpracování výstupů, pokud to je pro mé klienty žádoucí a přináší jim to přidanou hodnotu.

Napište mi

Plánujte výzkum? Chcete se nezávazně poradit? Potřebujete profesionální pomoc s analýzou dat? Hledáte moderátora pro diskusní skupiny?
Rolovat nahoru